Tisztelt Polgártársak!
Határozottan erősítem, hogy Dr. Svejkovszky Ferencnek IGAZA VAN!
A jobb megértést segítendő gondolják végig a következőket:
- Az épület a katolikus templom mellett épült, katolikus iskolának. A II. viláhháború után államosították. A rendszerváltáskor az egyház nem az épületet kérte, hanem pénzt kért és kapott az államtól. Az épületet az önkormányzat kapta meg.
Az állam tehát kárpótolt a mi pénzünkből, ráköltött az épületre mai áron legalább 20 mFt-ot. - Raktárnak használtuk, mert az iskola új épületbe, faluközpontba költözött. 2004-ben felmértük (akkori ÖK) az épület állapotát, értékét. Az épület állaga azóta nem sokat változott. Hasznos alapterülete 530 m2. A falazatok, födémek állékonysága hibátlan. A tetőt, nyílászárókat javítani vagy felújítani kell, gépészete romokban. Ha a szerkezeteket újonnan kellene megépíteni azonos anyagból, az nem jönne ki 20 mFt-ból! Tehát ennyit minimális ér az épület, mint egy leendő középület szerkezeti magja lehet.
- Az elbontás ára 5-10 mFt – a mi pénzünkből.
- Akkor lesz egy üres telkünk – talán törmelékmentesen, de a fenti értékek és ráfordításokat összegezve cca. 50 mFt odavan!
- Teszünk hozzá még 20 mFt-ot, parknak… Faluhelyen, a templomkert mellett, 100 m-re az óvodakerttől, párszáz m-re a Civilház játszóteres udvarától? Kiknek is?
- Az idősek napközi otthonáról, falumúzeumról, a forgalmas utcáink járdáiról meg tovább álmodunk?
- A hagyományról pedig még nem is beszéltünk. Dédapáink középületnek építették, közterületen. Tiszteljük őseink munkásságát és hagyatékát! Megfontolásra ajánlom, hogy az épületet és környezetét gazdaságosan, unokáink számára is hasznosan, tartsuk meg a köz javára!
Őri Gyula
a Patrióta Honismereti és Faluvédő Egyesület tagja.
(a levél írója építőipari költségszakértő, építésgazdász – szerk.)
A kérdés már el van döntve. A képviselők között ülő, egyéni zsebre dolgozó, gazdasági érdekeket korlátlanul és a falu kárára engedő emberek bűne lesz ez is, mint a hegygerinc védelmének eltörlése. A hegygerincen végig társasházakkal beépített településsé, régi épületek lerombolva, járda és járható utak nélküli kirakatfaluvá válik Győrújbarát, köszönhetően [moderálva] vezetőségnek!
A falu meg némán tűr, ez a legnagyobb baj!!!